Jak działa kompresja w odzieży Oxyburn
Dlaczego do uprawiania sportu używamy bielizny i skarpet kompresyjnych?
- aby zapewnić mięśniom więcej energii,
- zminimalizować drgania,
- zapobiegać występowaniu skurczów,
- wspomóc i przyśpieszyć regenerację.
Te cztery czynniki pozwalają sportowcom cieszyć się z treningu oraz zwiększyć wydajność, zmniejszając tym samym ryzyko kontuzji.
Bielizna i skarpety kompresyjne działają przez zastosowanie stopniowego ucisku przenoszonego od kończyn w stronę serca, łagodzi to napięcie mięśniowe i wspomaga prace żył oraz krążenie krwi.
Dzięki temu zmęczenie jest mniejsze, mięśnie bardziej dotlenione, zapewniając sportowcowi więcej energii oraz zwiększoną wydajność, a także przyśpieszoną regenerację mięśni.
- Kiedy mięsień się napina, uciska żyły.
- Krew jest przeprowadzana i pompowana z powrotem do serca.
- Zastawki żylne zapewniają przepływ krwi tylko w jednym kierunku.
- Kompresja pomaga i przyśpiesza wykonywać mięśniom tą czynność przy znacznej oszczędności energii.
Marka OxyBurn w swoich produktach oferuje trzy poziomy kompresji
I POZIOM - KOMPRESJA LEKKA
Lekka stopniowa kompresja uzyskiwana za pomocą tkaniny zmniejszającej ucisk od kończyn w stronę serca. Łagodzi oznaki zmęczenia i ciężkości. Sprzyja przepływowi krwi, który prowadzi do łagodzenia ewentualnych obrzęków i mrowienia, zwiększa usztywnienie zmniejszając wibrację mięśni, dodatkowo masując co zapobiega występowaniu skurczów.
II POZIOM - KOMPRESJA ŚREDNIA
Aktywna stopniowa kompresja wspomaga i stopniowo przyśpiesza przepływ krwi, zwiększając dopływ tlenu do mięśni i poprawiając całkowitą wydajność oraz lepszą regenerację przez szybsze napinanie mięśni.
III POZIOM - KOMPRESJA WYSOKA
Technika spójnego nacisku oddziaływającego na mięśnie, ciągle i efektywnie zmniejszając średnicę żył pchając odtlenioną krew do serca i pozwalając odpocząć tętnicom, a także zwiększyć natlenienie mięśni. Więcej tlenu oznacza więcej energii, a co za tym idzie lepszą wydajność. Ten stopień kompresji powinien być stosowany na średnich i długich dystansach, gdzie mięśnie są zmęczone i obciążone. Pozwala to sportowcowi przekraczać swoje granice i osiągnąć wysoką wydajność, opóźniając powstawanie kwasu mlekowego. Stopniowa kompresja progresywna klasy III, której węższy koniec korpusu zmniejsza się w kierunku mięśni.