Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co dają opaski uciskowe na ręce?

2017-07-25
Co dają opaski uciskowe na ręce?

Opaski kompresyjne czy to na rękę czy łydkę to uzupełniający element garderoby niemal każdego biegacza czy tenisisty. Podtrzymują one nadgarstek w odpowiednim położeniu oraz poprawiają krążenie krwi w organizmie. Jednocześnie opaski kompresyjne zapobiegają urazom oraz zmniejszają ból wywołany wysiłkiem fizycznym. Dlaczego warto je stosować?

Co daje opaska do biegania?

Opaski kompresyjne mają działanie wspomagające. Wspomagają poprawę krążenia krwi w organizmie. Pozwalają zwiększyć maksymalną moc mięśni, dzięki czemu możemy poprawić swoje osiągi. Podtrzymuje drżące od zmęczenia mięśnie, czy to rąk, czy nóg jednocześnie minimalizując mikrowstrząsy. Dodatkowo, mogą zastąpić mozolne owijanie bandażami, poprzez delikatną stabilizację stawu w pozycji w pełni funkcjonalnej.

Jak dobrać opaski kompresyjne?

Opaski kompresyjne dostępne są w różnych rozmiarach i to do obwodu ręki czy nogi powinny być dobierane. Dokonując ich zakupu powinniśmy także zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Wiele z nich zawiera w swoim składzie poliester, który nie jest najlepszym gatunkowo materiałem. Wysokiej jakości opaski do biegania powinny być wyprodukowane z poliamidu i polipropylenu, ponieważ są lepsze jakościowo.

Jakie zastosowanie mają opaski kompresyjne?

Opaski kompresyjne na ręce i nogi to produkty o uniwersalnym zastosowaniu, które możemy stosować także na co dzień. Są to opaski bezszwowe lub o płaskich szwach, dzięki czemu są niewidoczne pod ubraniem. Opaski uciskowe stosuje się praktycznie w każdej dziedzinie sportu, czy to do biegania, jazdy na rowerze. Opaski kompresyjne na ręce to też atrybut tenisisty, który może znaleźć zastosowanie niemal w każdej dziedzinie sportu.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel