Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to jest odzież kompresyjna?

2017-08-16
Co to jest odzież kompresyjna?

Odzież kompresyjna pojawiła się na polskim rynku stosunkowo niedawno, bo zaledwie kilka lat temu i od tego czasu zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. W szczególności upodobały ją sobie osoby uprawiające jogging, ale i nie tylko. Co to jest odzież kompresyjna i dlaczego warto zainwestować w przynajmniej jeden jej komplet?

Co to jest odzież kompresyjna?

Odzież kompresyjna to nic innego jak różne rodzaje ubrań i dodatków, które mają wspomóc wszelkie formy naszej aktywności. Dlatego też mogą ją nosić wszyscy, niezależnie od uprawianego sportu. W szczególności odzież kompresyjna ma za zadanie zminimalizować wstrząsy oraz inne wibracje oddziałujące na mięśnie. To z kolei przyczynia się do ograniczenia mikrourazów.

Obecnie odzież kompresyjna dostępna jest na większość części ciała. Mamy skarpetki kompresyjne, koszulki, spodnie, getry, opaski itp. Co niektórzy producenci z kolei zapewniają, że w przyszłości może pojawić się również kombinezon kompresyjny. Czy to jednak, aby nie przesada? Z pewnością odzież kompresyjna ma wiele zalet, dlatego jeżeli jesteśmy aktywnymi sportowcami warto zainwestować w przynajmniej w jeden komplet takich ubrań i niejako na własnej skórze przekonać się o jej skuteczności.

Dla kogo odzież kompresyjna?

Odzież kompresyjna w szczególności rekomendowana jest biegaczom, którzy chcą poprawić swoje wyniki: czas lub dystans na jaki biegają. Jest to produkt wysokiej jakości, który przynosi ulgę nie tylko początkującym. Zaawansowani sportowcy także doceniają jej zalety. Aby określić dla kogo w szczególności wskazana jest odzież kompresyjna, warto nieco bliżej przyjrzeć się samemu zjawisku „kompresji”. Jest to proces, który w fizyce oznacza zmniejszanie się objętości gazu. W geologii z kolei dotyczy ściskania się skorupy ziemskiej. Tak więc zastosowanie tego procesu do produkcji ubrań ma na celu zmniejszenie objętości materiału i objętości ciała sportowca, który poddany jest oporom powietrza.

Odzież kompresyjna zapewnia więc odpowiednią stabilizację mięśni i poprzez ucisk zwiększa ich wydajność, dzięki czemu po zakończonym treningu nie odczuwamy tzw. zakwasów. Ma niejako sprawiać wrażenie tzw. „drugiej skóry”. Tak więc odzież kompresyjna idealnie sprawdzi się podczas treningu zarówno w mieście jak i na górskim terenie. Może również znaleźć zastosowanie w każdej innej dyscyplinie sportowej.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel