Darmowa dostawa od 150,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie skarpety do siatkówki wybrać?

2017-09-05
Jakie skarpety do siatkówki wybrać?

Siatkówka to sport zespołowy, który oprócz umiejętności zawodników wymaga odpowiedniego przygotowania jeżeli chodzi o osprzęt. Do kompletnego przygotowania nie wystarczy odpowiednia koszulka termoaktywna, buty czy spodenki. Warto również zadbać o odpowiednie zabezpieczenie stopy, dlatego podpowiadamy jakie skarpety do siatkówki wybrać?

Podstawowe wyposażenie siatkarza

Każdy siatkarz powinien zadbać o odpowiedni strój, który nie tylko ułatwi mu grę, ale w ogóle umożliwi trening. Wydawać by się mogło, że wystarczy odpowiednie obuwie sportowe, które winno być wygodne, gwarantować odpowiednią przyczepność oraz amortyzację przy skokach. Nic bardziej mylnego. Ważnym elementem wyposażenia każdego siatkarza, ale nie obowiązkowym, powinny być nakolanniki, odpowiednie koszulki oraz spodenki. Często jednak zapominamy o skarpetach i nie przykładamy wagi do ich doboru. Jest to duży błąd, ponieważ odpowiednio dobrane skarpety sportowe zapewniają komfort ćwiczeń oraz zapobiegają poceniu się stopy w obuwiu.

Jakie skarpety do siatkówki wybrać?

Skarpety do siatkówki powinny być przede wszystkim wygodne i odpowiednio dopasowane do stopy. Takie właśnie są skarpety kompresyjne, które rekomendowane są wszystkim aktywnie uprawiającym sport. Są nie tylko wygodne, ale posiadają szereg zalet, które docenią osoby czynnie grające w siatkówkę. Skarpety kompresyjne:

  • Poprawiają krążenie
  • Zmniejszają ból mięśni i stawów
  • Wspierają ścięgno Achillesa
  • Szybciej wysychają
  • Zapewniają szybszą regeneracji mięśni

Skarpety kompresyjne do siatkówki wydają się niezbędnym must have. Czy warto więc zdecydować się na taką inwestycję? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samemu, aczkolwiek jeżeli już raz je kupimy nie będziemy chcieli używać innych.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel